Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΒίντεο: Ο Νάντο έκοψε νωρίς τα πράσινα χαμόγελα από το γκολ του Κακουλλή

Βίντεο: Ο Νάντο έκοψε νωρίς τα πράσινα χαμόγελα από το γκολ του Κακουλλή

Δύο λεπτά κράτησε το προβάδισμα της Ομόνοιας στον αγώνα με την ΠΑΕΕΚ στο ΓΣΠ, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι πράσινοι τα βρήκαν «σκούρα» στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο κατέγραψαν μόλις μια τελική προσπάθεια. Στο 56’ το «τριφύλλι» κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με εκπληκτικό σουτ του Κακουλλή.

Ο Κύπριος επιθετικός εκμεταλλεύθηκε την αδράνεια του Σουμαόρο, έκλεψε την μπάλα και με δυνατό σουτ εκτός περιοχής την έστειλε στα δίχτυα του Πρόσεκ δίνοντας προβάδισμα 1-0 στην Ομόνοια.

Τα πράσινα χαμόγελα διήρκησαν μόλις δύο λεπτά, με την ΠΑΕΕΚ να ισοφαρίζει σε 1-1 με σκόρερ τον Νάντο στο 58’. Ο Μπάμπιτς από δεξιά γύρισε την κατάλληλη στιγμή την μπάλα στην καρδιά της περιοχής της Ομόνοιας, με τον Βραζιλιάνο να «τρυπώνει» ανάμεσα σε Φαμπιάνο και Ψάλτη που αδράνησε και από κοντά να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.