Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΒίντεο: Η Ανόρθωση σε τρία λεπτά τα έφερε όλα «τούμπα»!

Βίντεο: Η Ανόρθωση σε τρία λεπτά τα έφερε όλα «τούμπα»!

Έβγαζε «φωτιές» η Ανόρθωση στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και έφερε τα πάνω κάτω στο ματς με τον Ολυμπιακό στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Αμμοχώστου με δύο τέρματα στο 48’ και το 51’ έκανε την ανατροπή και από 0-1 προηγήθηκε σε 2-1!

Δράστες δύο αμυντικοί. Ο Παύλος Κορρέα στο 48’ με ωραία γυριστή κεφαλιά, μετά τη σέντρα ακριβείας του Χουσμπάουερ ισοφάρισε σε 1-1 με το πρώτο γκολ του στο πρωτάθλημα.

Η ισοφάριση έβαλε φτερά στα πόδια των παικτών του Τιμούρ Κετσπάγια που έψαξαν με μανία το δεύτερο τέρμα, είχαν δοκάρι με τον Χρυσοστόμου στο 51’ και στο ίδιο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ.

Ο Κορέια έκανε σέντρα από αριστερά και ο έτερος ακραίος αμυντικός, Χοφχάνες Αμπαρτζουμιάν τρύπωσε στην περιοχή του Ολυμπιακού και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για το 2-1.