Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΒίντεο: Γκάφες ολκής από Μπογκατίνοφ και Βοζίνια, το 1-0 για την ΑΕΛ έγινε 2-1

Βίντεο: Γκάφες ολκής από Μπογκατίνοφ και Βοζίνια, το 1-0 για την ΑΕΛ έγινε 2-1

«Φωτιά» πήρε ο αγώνας στο Δασάκι ανάμεσα στον Εθνικό και την ΑΕΛ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Οι γαλαζοκίτρινοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τέρμα του Μάιντεβατς στο 45΄και αφού προηγήθηκε τραγικό λάθος του Μπογκατίνοφ, ο οποίος αντί να μαζέψει την μπάλα την έστρωσε στα πόδια του επιθετικού της ΑΕΛ.

Ο Σέρβος φορ την έσπρωξε στα δίχτυα και με το τρίτο φετινό του γκολ πέτυχε το 2-0 και δεν πανηγύρισε σεβόμενος το γεγονός πως πέρυσι αγωνίστηκε στην ομάδα της Άχνας. Στο 45+4’ ο Εθνικός μείωσε το σκορ σε 2-1 με τους ρόλους να αντιστρέφονται.

Αυτή τη φορά ήταν ο Βοζίνια αυτός που υπέπεσε σε τραγικό λάθος, καθώς δεν εκτίμησε σωστά την πορεία της μπάλας στο σουτ του Φλοριάν Τολεμές εκτός περιοχής και την είδε να του ξεφεύγει μέσα από τα χέρια και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-1.

Το 2-0 της ΑΕΛ

Το 2-1 του Εθνικού