aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΠορτογάλοι διαιτητές και Ιταλός VARίστας σε όλα τα ματς του πρώτου γκρουπ...

Πορτογάλοι διαιτητές και Ιταλός VARίστας σε όλα τα ματς του πρώτου γκρουπ (ορισμοί)

Η ΚΟΠ ανακοίνωσε τους διαιτητές της 6ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta που θα διεξαχθούν στις 16, 17 και 18 Απριλίου.

Πορτογάλος θα είναι ο «άρχοντας» και των τριών αγώνων του Α’ γκρουπ, Απόλλων – Πάφος FC, Άρης – ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ – Ανόρθωση. Συγκεκριμένα, o Μιγκέλ Νογκουέιρα ορίστηκε στο πρώτο, ο Αντρέ Ναρκίσο στο δεύτερο και ο Ζοάο Πέδρο Πινέιρο στο τρίτο.

Ο Ιταλός Λουίτζι Νάσκα θα είναι ο VARίστας και στα τρία παιχνίδια.

Σάββατο, 16 Απριλίου

17:00 Ολυμπιακός Λευκωσίας – Δόξα Κατωκοπιάς
Στάδιο: Γ.Σ.Π
Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ηροδότου Ξένια
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Μαρίνου Μιχάλης
Παρατηρητής: Γεωργίου Ανδρέας

19:00 Απόλλων Λεμεσού – Πάφος FC
Στάδιο: Τσίρειο
Διαιτητής: Bertolo Nogueira Miguel
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
4ος Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
VAR: Nasca Luigi
AVAR: Σωτηρίου Μιχάλης
Παρατηρητής: Τσαγγάρης Μάριος

Κυριακή, 17 Απριλίου

17:00 Ομόνοια Λευκωσίας – Εθνικός Άχνας
Στάδιο: Γ.Σ.Π
Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηράκλης
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
VAR: Χριστοφόρου Μάριος
AVAR: Ανδρέου Π. Ανδρέας
Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος

19:00 Άρης Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
Στάδιο: Τσίρειο
Διαιτητής: Domingues Da Silva Narciso Andre Filipe
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
VAR: Nasca Luigi
AVAR: Τζιωρζής Όμηρος
Παρατηρητής: Δημητρίου Ανδρέας

Δευτέρα, 18 Απριλίου

19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – Ανόρθωση Αμμοχώστου
Στάδιο: ΑΕΚ Αρένα
Διαιτητής: Da Silva Pinheiro Joao Pedro
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
VAR: Nasca Luigi
AVAR: Καλογήρου Μάριος
Παρατηρητής: Τράττου Λεόντιος

19:00 ΠΑΕΕΚ Κερύνειας – ΑΕΛ Λεμεσού
Στάδιο: Μακάρειο
Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Ε. Χρίστος
4ος Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
VAR: Νικολάου Γιώργος
AVAR: Ηροδότου Ξένια
Παρατηρητής: Καραγιώργη Σοφία

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ