Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝΒίντεο: Φάση που θα συζητηθεί στο Καρμιώτισσα-Πάφος

Βίντεο: Φάση που θα συζητηθεί στο Καρμιώτισσα-Πάφος

Φάση που θα συζητηθεί έγινε στο 27ο λεπτό του παιχνιδιού ανάμεσα σε Καρμιώτισσα και Πάφος FC (ημίχρονο 0-2).

Ο Καψός έπεσε για τάκλιν και ανέτρεψε τον Μέρφι πλάγια εκτός περιοχής. Ο Κωνσταντίνος Φωτίου σφύριξε το φάουλ και έβγαλε κίτρινη κάρτα στον αμυντικό των τυπικά γηπεδούχων.

Αφού, όμως, ειδοποιήθηκε από το VAR (Κυριάκος Χριστοδούλου), ο διαιτητής του ματς στο «Στέλιος Κυριακίδης» άλλαξε την απόφασή του. Έδειξε πως η κίτρινη ήταν άκυρη και έβγαλε την κόκκινη κάρτα.

Γεγονός που προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες από τους ποδοσφαιριστές και τον πάγκο της ομάδας των Πάνω Πολεμιδιών, θεωρώντας πως η απευθείας αποβολή του Κύπριου αμυντικού ήταν… τραβηγμένη από τα μαλλιά.