Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΠΑΦΟΣΠάφος FC - Ρίγα: Φιλικό με… τρύπιες άμυνες (vid)

Πάφος FC – Ρίγα: Φιλικό με… τρύπιες άμυνες (vid)

Σε φιλικό αγώνα που έγινε το πρωί του Σαββάτου (26/3) στο «Στέλος Κυριακίδης», η Πάφος FC νίκησε τη Ρίγα Λετονίας με 5-4. Από το σκορ διαπιστώνει κανείς πως, οι δύο ομάδες είχαν… τρύπιες άμυνες. Ο τεχνικός της παφιακής ομάδας, Ντάρκο Μίλανιτς, είχε την ευκαιρία να διατηρήσει σε αγωνιστικό ρυθμό τους παίκτες του, αλλά και να δει κάποιους που συνήθως δεν είναι στις βασικές επιλογές του.

Το ημίχρονο τελείωσε 2-0, με σκόρερ του Κβίντα και Βαλακάρι. Ακολούθως, η Ρίγα έκανε προσωρινά την ανατροπή, αλλά η Πάφος FC με άλλα τρία γκολ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 5-3 με σκόρερ τους Φουρ, Γιοβάνοβιτς και Κοβάσεβιτς. Το τελικό 5-4 διαμορφώθηκε με γκολ στις καθυστερήσεις

Η Παφος FC άρχισε τον αγώνα με τους Ρούτκο, Αουρέλιο, Παλάσιος, Κβίντα, Πάγιτς, Φυλακτού, Χότσκο, Κοβάσεβιτς, Βαλακάρι, Χέσταντ, Αμπντουσαλάμοφ.