aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟθέλλος - Δόξα 3-0: Τρίποντο και προσπέρασμα

Οθέλλος – Δόξα 3-0: Τρίποντο και προσπέρασμα

Ο Οθέλλος επικράτησε εντυπωσιακά με σκορ 3-0 επί της Δόξας στην 13η αγωνιστική των πλέι άουτ στο γήπεδο «Αμμόχωστος – Επιστροφή».

Το πρώτο γκολ ήρθε νωρίς, στο 6ο λεπτό, με τον Χριστοδούλου να σκοράρει με κεφαλιά. Ο Σανγκαρέ ακολούθησε με δυνατό σουτ στο 29ο λεπτό, το οποίο κατέληξε στα δίχτυα μετά από κόντρα στον Τάντι. Στη συνέχεια, ο Σανγκαρέ με δεύτερο προσωπικό τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 3-0, χάρη σε ασίστ του Ράμος.

Η Δόξα που είχε δοκάρι με τον Ασάντε, ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Βαγγέλη Κυριάκου. Με τη χθεσινή νίκη, ο Οθέλλος ξεπέρασε τη Δόξα στη βαθμολογία.

Οθέλλος (Κώστας Σακκάς): Τζιακουρής, Σλάβικ, Κόπας, Γιάνσεν, Κυριάκου, Χατζηπασχάλης, Χριστοδούλου (85′ Μαϊσουράντζε), Πιχ (76′ Ράμος), Μπραμπίγια (85′ Μιτσή), Σανγκαρέ, Ιωάννου (63′ Ανάνγκ).

Δόξα (Κύπρος Μούζουρος): Π. Κυριάκου, Τάντι, Φοφανά, Αντωνιάδης, Β. Κυριάκου,Χ. Κυριάκου, Αλσέους (77′ Τραϊτσέφκσι), Ναμπί, Μέσκα (63′ Σαντίκ), Χάνι (63′ Τρούγιτς), Ασάντε (73′ Λοϊζίδης).

Σκόρερ: Χριστοδούλου 6′, Σανγακρέ 30′, 79′ / –

Αποβολές: – / Κυριάκου

Στάδιο: «Αμμόχωστος»

Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Γιώργος

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας