Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΒίντεο: Το έφερε «τούμπα» σε 8' ο Μποτεάκ με ένα φάουλ και ένα πέναλτι!

Βίντεο: Το έφερε «τούμπα» σε 8′ ο Μποτεάκ με ένα φάουλ και ένα πέναλτι!

Σε εννέα λεπτά η Ομόνοια έφερε τα πάνω – κάτω στο παιχνίδι με την Πάφος FC για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Οι πράσινοι με δύο γκολ του Έρικ Μποτεάκ στο 56’ και 64’ ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ.

Με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γάλλου στο 56’ η Ομόνοια ισοφάρισε σε 1-1. Ο Λοΐζου ανατράπηκε στη γραμμή της μεγάλης περιοχής, όμως ο Λούκας Σωτηρίου αντί πέναλτι καταλόγισε φάουλ εκτός περιοχής. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γάλλος και με αριστοτεχνική εκτέλεση έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Ρούντκο.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Λούκας Σωτηρίου σφύριξε σωστά πέναλτι για χέρι του Βαλεριάνου στην περιοχή μετά από σουτ του Λοΐζου. Ο Μποτεάκ ανέλαβε την εσχάτη των ποινών και έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στην εστία της Πάφου.

Το 1-1 της Ομόνοιας

Το 2-1 της Ομόνοιας