Αθλητικά Νέα ΠοδοσφαίρουΔιεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΒΙΝΤΕΟ: «Πέταξε» ο Ουζόχο, 0-1 η Νιγηρία την Βραζιλία!

ΒΙΝΤΕΟ: «Πέταξε» ο Ουζόχο, 0-1 η Νιγηρία την Βραζιλία!

Εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποιεί στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα ανάμεσα στην Βραζιλία και την Νιγηρία ο Φράνσις Ουζόχο. Ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας πήρε γάντια βασικού στην αναμέτρηση που διεξάγεται στην Σιγκαπούρη και μάλιστα είχε δύο σωτήριες αποκρούσεις κατά τη διάρκεια του πρώτου σαρανταπενταλέπτου.

Λίγο πριν την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Νιγηριανός πορτιέρε «απογειώθηκε» και έσωσε την εστία της ομάδας του από κεφαλιά του Ζεσούς, ενώ στο 30΄ είπε «όχι» σε συρτό σουτ του Φιρμίνιο. Πέντε λεπτά αργότερα η Νιγηρία προηγήθηκε στο σκορ με τον Αρίμπο. Στο 12’ αποχώρησε τραυματίας ο Νεϊμάρ, που ήταν στο αρχικό σχήμα. Στο 48′ η σελεσάο ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κασεμίρο.