Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΒίντεο: Ο Σάπινεν άδειασε τον Γιούστε και τιμώρησε τον Φαμπιάνο

Βίντεο: Ο Σάπινεν άδειασε τον Γιούστε και τιμώρησε τον Φαμπιάνο

Μαύρα φίδια έζωσαν την Ομόνοια στο 88’ του αγώνα με την Φλόρα στο Ταλίν. Οι πρωταθλητές είχαν την πρόκριση στο «τσεπάκι» τους, όμως δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ενενηντάλεπτου οι Εσθονοί επιβεβαίωσαν την υπεροχή τους στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα που δημιουργήθηκαν από το γκολ του Κακουλλή στο 43’.

Ο ποδοσφαιριστής που ισοφάρισε σε 1-1 στο 48’ προηγήθηκαν 2-1. Ο Σάπινεν άδειασε τον Γιούστε και με σουτ έπιασε στον ύπνο τον Φαμπιάνο, ο οποίος δεν αντέδρασε σωστά στη φάση και είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυά του.