Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΤζίμης τα… πάντα όλα! (videos)

Τζίμης τα… πάντα όλα! (videos)

ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΣΑΖΕΪΔΗ

Η Ομόνοια πήρε ένα πολύ σοβαρό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα και πρωταγωνιστής ήταν, όπως και στο ντέρμπι με την Ανόρθωση, ο Δημήτρης Χριστοφή.

Αυτός σεντράρει στον Σέρινταν, ο οποίος με κεφαλιά στο 33ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους πράσινους, ενώ ο ίδιος έκανε το γύρισμα στο 40ο λεπτό, που χτύπησε στα πόδια του Φούσκο, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίκτυα του Βεσελόφσκι για το 2-0.

Δείτε τα δύο τέρματα του «τριφυλλιού».

Στο δεύτερο μέρος η Ομόνοια έφτασε και σε τρίτο γκολ με κεφαλιά του Ντάρμπισαϊρ στο 71′. Και αυτό άρχισε από τον Χριστοφή, ο οποίος σέντραρε, ο Σέρινταν έκανε την πρώτη κεφαλιά και ο Άγγλος με δεύτερη νίκησε τον Βεσελόφσκι για το 3-0.