Tο δεύτερο γκολ του Κούσουλου

Απέναντι στο Σαν Μαρίνο ο Γιάννης Κούσουλος πέτυχε το παρθενικό του γκολ με την Εθνική Ανδρών. Προχθές, σκόραρε για δεύτερη φορά. Αυτή τη φορά απέναντι στην Σκωτία, μάλιστα εκτός έδρας και το πανηγύρισε δεόντως. Κρίμα που δεν είχε αντίκρισμα για την Εθνική αφού δυο λεπτά αργότερα δέχθηκε δεύτερο γκολ και έχασε (1-2). Ο Κούσουλος, που στις 14 Ιουνίου θα γίνει 23 χρονών, ήταν για άλλο ένα ματς βασικός και είχε καλή παρουσία. Κάνει συνεχώς βήματα προόδου και στην Ομόνοια νιώθουν δικαιωμένοι για την επιλογή τους, το περασμένο καλοκαίρι. Από ένα ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Κολοβός και Μαυρίας, στην εντός έδρας ήττα της Ελλάδας από την Ιταλία.