Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΘετική η «πρόβα τζενεράλε» (φωτορεπορτάζ/vid)

Θετική η «πρόβα τζενεράλε» (φωτορεπορτάζ/vid)

Η Ομόνοια νίκησε 3-0 τον Παναθηναϊκό στη «πρόβα τζενεράλε» , πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος και δείχνει πως βρίσκεται σε καλό δρόμο και σαφώς σε πολύ καλύτερη φυσική και αγωνιστική κατάσταση.

Δείτε την ζωντανή κάλυψη της αναμέτρησης, που πραγματοποίησε η αθλητική μας ομάδα στο goal.com.cy μαζί με πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον φιλικό αγώνα.

Επίσης μπορείτε να δείτε το βίντεο με τα τέρματα της Ομόνοιας.

Σκόρερ οι Ντάσμπισαϊαρ, Αγκάγιεφ και Σέρινταν.

Live…

1′ Έναρξη του αγώνα

5′ Συμπληρώσαμε το πρώτο, αναγνωριστικό πεντάλεπτο του ματς. Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι τώρα.

13′ Χωρίς φάσεις μέχρι στιγμής, κατοχή στον αγώνα έχει η Ομόνοια η οποία προσπαθεί να επιτεθεί με κάθετες πάσες.

15′ Σουτ του Κλέιτον, αποκρουεί σε κόρνερ ο Κοτσόλης, νέο κόρνερ και ο Χριστοφή βρίσκει το δοκάρι.

24′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Ντάσμπισαϊαρ. Σέντρα απο τον Χριστοφή – κεφαλία πάσα απο τον Αγκάγιεφ στον Άγγλο.

29′ Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, σουτ του Μπουμάλ θα περάσει λίγο έξω.

31′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Λέτο να χάνει την ευκαιρία για ισοφάριση.

45′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου. 1-0 μπροστά στο σκορ η Ομόνοια.

46′ Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

55′ Καλό σουτ του Ιμπάρμπο για τον Παναθηναϊκό, θα περάσει εκτός.

57′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια. 2-0 με τον Αγκάγιεφ με δυντό σουτ.

72′ Μακρινό σουτ του Βλαχοδήμου, καμία ανησυχία για τον Παναγή.

79′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια. Ο Σέρινταν θα σκοράρει. Ασιστ του Καρλίτος που έπειτα απο εξαιρετικό κλέψιμο.

90+2′ Χρόνοι καθυστερήσεων.

Λήξη αγώνα. Νικήτρια η Ομόνοια με 3-0. Σκόρερ οι Ντάσμπισαϊαρ, Αγκάγιεφ και Σέρινταν.