Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑShow ο Σέρινταν, το κάρφωσε ο Ρούνιε!

Show ο Σέρινταν, το κάρφωσε ο Ρούνιε!

Δεκαεφτά λεπτά χρειάστηκε ο Κίλιαν Σέρινταν για να βρει τον δρόμο προς τα δίκτυα για δεύτερη φορά στη φετινή σεζόν με τη φανέλα της Γιαγκελόνια. Ο Ιρλανδός ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του, η οποία βρέθηκε στο 15ο λεπτό πίσω στο σκορ.

Στο 37ο λεπτό πάλι ο Σέρινταν, από το σημείο του πέναλτι, σκόραρε για δεύτερη φορά στο παιχνίδι και έδωσε προβάδισμα με 1-2 στη Γιαγκελόνια. Τελικά, η νίκη ήρθε έστω και δραματικό τρόπο, αφού το τελικό 3-4 δείχνει πως εξελίχθηκε το ματς. Το 3-3 ήρθε από άλλον έναν πρώην Ομονοιάτη, τον Ιβάν Ρούνιε.

Προηγούμενη ενημέρωση

Στο αρχικό σχήμα, για άλλη μία εβομάδα, της Γιαγκελονία βρίσκεται απόψε ο Κίλιαν Σέρινταν. Στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Ζαγκλέμπιε ο Ιρλανδός παίρνει θέση στην κορυφή της επίθεσης. Στο κέντρο της άμυνας αγωνίζεται ο άλλοτε κεντρικός της Ομόνοιας, Ιβάν Ρούνιε.