Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΟμόνοια: Όταν ο «Μίκου» έβαλε... δύσκολα στην Ρεάλ του Μουρίνιο (vid)

Ομόνοια: Όταν ο «Μίκου» έβαλε… δύσκολα στην Ρεάλ του Μουρίνιο (vid)

Ο Φέντρο «Μίκου» που βρίσκεται στην Κύπρο για την Ομόνοια, πριν από οκτώ περίπου χρόνια (10 Σεμπτεμβρίου 2011) είχε σκοράρει δύο φορές στο «Μπερναμπέου». Συγκεκριμένα, ο Βενεζουελάνος επιθετικός αγωνιζόταν τότε στην Χετάφε και σκόραρε δύο γκολ στην ήττα της ομάδας του από την Ρεάλ Μαδρίτης με 4-2.

Ο «Μίκου» ισοφάρισε στο (39’) το αρχικό γκολ του Μπενζεμά (14’), ενώ στην συνέχεια η Ρεάλ έκανε πάρτι. Οι Ρονάλντο (60’ πεν.) και Μπενζέμα (70’) έδωσαν σε ένα δεκάλεπτο προβάδισμα δύο τερμάτων στην «βασίλισσα», με τον «Μίκου» να μειώνει μόλις δύο λεπτά αργότερα σε 3-2 (72’).

Τελικά, η ομάδα του Μουρίνιο (ήταν προπονητής στην Ρεάλ) κέρδισε τον αγώνα με 4-2, καθότι ο Ιγκουαΐν σκόραρε με ωραίο τελείωμα και έβαλε τέλος στα… όνειρα του «Μίκου» και της παρέας του.