Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑOμόνοια: Ο Ράουφμαν φορούσε δύο φανέλες... τις ίδιες μάλιστα! (video)

Oμόνοια: Ο Ράουφμαν φορούσε δύο φανέλες… τις ίδιες μάλιστα! (video)

Βίντεο με ολόκληρο τον αγώνα κόντρα στην ΑΕΛ της περιόδου 2002-03 στο Τσίρειο ανάρτησε η Ομόνοια χθες.

Ένα συναρπαστικό ματς στο οποίο η Ομόνοια προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, όμως η ΑΕΛ με τις αξέχαστες γκολάρες του Γιόζεφ Σέμποκ απέναντι στον πανύψηλο Μπράσας έφερε το ματς στα ίσα στην επανάληψη, αλλά οι πράσινοι με τον Ράουφμαν στο τέλος πήραν τη νίκη, χάρις σε γκολ του Γερμανού στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Αυτό που προκαλεί εντύπωση, είναι πως ο Ράουφμαν ενώ πανηγύριζε, έβγαλε την φανέλα και από κάτω φορούσε… την ίδια φανέλα. Αγωνίστηκε σε όλο το ματς δηλαδή φορώντας δύο μπλούζες τις ίδιες. Τις επίσημες… Ενώ οι παίκτες συνήθιζαν από κάτω να φοράνε ελαφριά μπλουζάκια τότε, τα οποία σήμερα αντικαταστάθηκαν από τα μπουστάκια.

Δεν γνωρίζουμε τον λόγο, αλλά προφανώς το έκανε για να μην τιμωρηθεί με κίτρινη.