Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΟμόνοια: Φιλική τριάρα κόντρα στη ΜΕΑΠ

Ομόνοια: Φιλική τριάρα κόντρα στη ΜΕΑΠ

Όπως ενημέρωσε πριν από λίγο η Ομόνοιας, σε φιλικό που διεξήχθη στο «Ηλίας Πούλλος», νίκησε 3-0 τη ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου. Τα γκολ πέτυχαν οι Ζεύκης, Χαραλάμπους και Νεοφύτου, ενώ στο 16’ ο Λοΐζου αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι:

«Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο ΗΛΙΑΣ ΠΟΥΛΛΟΣ η ομάδα μας κέρδισε τη ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου με 3-0.

Τα τέρματα σημείωσαν οι Ζευκής στο 13ο λεπτό με κοντινό πλασέ μετά από σουτ του Μάταβζ που σταμάτησε στο δοκάρι, ο Χαραλάμπους στο 14ο με πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής και ο Νεοφύτου στο 77ο λεπτό μετά από ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λοΐζου αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Ο Νιλ Λένον έδωσε χρόνο συμμετοχής και στους 16 ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεση του.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή, Ψάλτης, Γιούστε (46’ Καϊάφας), Παναγιώτου, Βενιζέλου, Χαραλάμπους (70’ Ανδρέου), Ασημένος, Σάββα (60’ Χρυσομήλης), Ζευκής, Λοΐζου (46’ Χρίστου), Ματαβζ (70’ Νεοφύτου)».