Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΟμόνοια: Φάνηκε άτολμη και «λύγισε» στις λεπτομέρειες

Ομόνοια: Φάνηκε άτολμη και «λύγισε» στις λεπτομέρειες

TOY AΝΔΡΕΑ ΜΑΥΡΟΥ

Η Ομόνοια, σε ένα κρίσιμο σημείο του μαραθωνίου «λύγισε» στις λεπτομέρειες και ηττήθηκε 1-0 από τον Απόλλωνα με γκολ του Τσάρλισον Μπένσοπ στο 90+2’. Επηρεάστηκε από την αποβολή του Χούμποτσαν στο 83ο λεπτό, την ίδια ώρα που οι εσωτερικές και εξωτερικές κινήσεις δεν βγήκαν στον Χένινγκ Μπεργκ.

Επίσης, φάνηκε άτολμη για να ανταπεξέλθει στην ψυχολογική πίεση, φεύγοντας αν μη τι άλλο με το βαθμό στις αποσκευές. Παραμένει ωστόσο στην κορυφή και καλείται να διαχειριστεί την ήττα ώστε να «απαντήσει» άμεσα.

Στο Τσίρειο έλαβε τέλος το αήττητο σερί 20 αγώνων του «τριφυλλιού» στο πρωτάθλημα. Ήταν η πρώτη ήττα των πρασίνων σε ντέρμπι, ενώ η παράδοση που θέλει την Ομόνοια να μην κερδίζει τον Απόλλωνα στη Λεμεσό από το 2016 συνεχίστηκε.