Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΟμόνοια: Έξαλλος ο Μπεργκ, οι «φωνές» έφεραν… καρπούς

Ομόνοια: Έξαλλος ο Μπεργκ, οι «φωνές» έφεραν… καρπούς

Καθόλου ικανοποιημένος δεν ήταν ο Χένινγκ Μπεργκ με την εικόνα της Ομόνοιας στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου. Οι πράσινοι ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο από την Δόξα στο παιχνίδι της πρεμιέρας και προηγήθηκαν 1-0 με τέρμα του Ντάρμπισαϊρ (25’), όμως στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε αρκετά νωθρά με αποτέλεσμα η Δόξα που δεν είχε καμία ξεκάθαρη ευκαιρία στα πρώτα 45’ να απειλήσει 3-4 φορές την εστία του Ουζόχο.

Η τηλεοπτική μετάδοση της Cytavision συνέλαβε τον Νορβηγό προπονητή να γυρίζει προς τον πάγκο του και με χαρακτηριστικές κινήσεις να δείχνει τον εκνευρισμό του. Οι φωνές του τεχνικού της Ομόνοιας έφεραν… καρπούς και λίγο αργότερα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μποτεάκ στο 60’ η Ομόνοια πέτυχε δεύτερο γκολ.