Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΝίκη της Ομόνοιας/Αραράτ επί της ΑΕΚ

Νίκη της Ομόνοιας/Αραράτ επί της ΑΕΚ

Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη νίκη πέτυχε η Ομόνοια/Αραράτ σε βάρος της ΑΕΚ Λάρνακας με 6-0 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος, καθώς συμπλήρωσε τις δύο νίκες που χρειαζόταν έναντι της αντιπάλου της.

Οι πράσινοι επέβαλαν τον ρυθμό τους από το ξεκίνημα και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0, με γκολ των Παπαδόπουλου, Σέζαρ και Ανδρέου. Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, η Ομόνοια/Αραράτ πέτυχε άλλα τρία γκολ, με τους Ιωάννου, Παπαδόπουλο και Σκαρπάρη, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Στην ημιτελική φάση η Ομόνοια/Αραράτ θα αναμετρηθεί με την ΑΕΛ, που τερμάτισε στην 1η θέση στην κανονική περίοδο. Ο πρώτος αγώνας θα διεξαχθεί στη Λεμεσό, την ερχόμενη Δευτέρα. Θα περάσει στον τελικό η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις δύο νίκες.