Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΝίκη με βασικό τον Άρνασον

Νίκη με βασικό τον Άρνασον

Μεγάλη νίκη πέτυχε χθες βράδυ η Ισλανδία. Νίκησε με 1-0 την Κροατία και έπιασε στην κορυφή τη χθεσινή αντίπαλό της, στον όμιλό της για την προκριματική φάση του Μουντιάλ 2018. Το «χρυσό» γκολ το πέτυχε ο Μάγκνουσον στο τελευταίο λεπτό.

Σ’ αυτή τη μεγάλη νίκη πρωταγωνιστής ήταν και ο Κάρι Άρνασον. Ο Ισλανδός διεθνής μέσος της Ομόνοιας ήταν βασικός και έπαιξε σε όλο το 90λεπτο στο κέντρο της άμυνας. Είχε πολύ καλή παρουσία και συνέβαλε κι αυτός στη σπουδαία επιτυχία της εθνικής του ομάδας.

Ο Άρνασον το προσεχές διάστημα θα ξεκουραστεί και ακολούθως θα επιστρέψει στην Κύπρο για την έναρξη της προετοιμασίας. Ο Πάμπος Χριστοδούλου στηρίζει αρκετά στην εμπειρία του Ισλανδού αλλά τον αναμένει πολύ καλύτερο και κυρίως πιο ευέλικτο στη νέα σεζόν.