Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΜε «τηλεκατευθυνόμενη» κεφαλιά άνοιξε λογαριασμό ο Τζιωνής (vid)

Με «τηλεκατευθυνόμενη» κεφαλιά άνοιξε λογαριασμό ο Τζιωνής (vid)

Άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Κάνσας Σίτι ο Μαρίνος Τζιωνής. Ο Κύπριος διεθνής αγωνίστηκε ως βασικός στον αγώνα κυπέλλου με αντίπαλο το Ντάλας, και μάλιστα ως επιθετικός, σε δυάδα δίπλα από τον Βούτσνοβιτς.

Αν και η ομάδα του Κάνσας βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο ημίχρονο, κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση χάρις την «τηλεκατευθυνόμενη» κεφαλιά του Τζιωνή στο 90+8’. Αυτό ήταν και το παρθενικό το γκολ σε ένδεκα αναμετρήσεις.

Το Κάνσας επικράτησε τελικά με 4-2 στην παράταση και πήρε την πρόκριση στη φάση των «16».