Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΚέρδισε και άρεσε στο πρώτο της φιλικό η Ομόνοια

Κέρδισε και άρεσε στο πρώτο της φιλικό η Ομόνοια

Συμπεράσματα δεν μπορούν να εξαχθούν από το πρώτο φιλικό παρ’ όλα αυτά η Ομόνοια έδειξε από νωρίς τον στόχο που έχει για την φετινή περίοδο και που δεν είναι άλλος από την δημιουργία μιας ομάδας που θα μπορέσει να επιστρέψει σε πρωταγωνιστικό ρόλο.

Οι πράσινοι στο πρώτο τεστ τους επί Πολωνικού εδάφους επικράτησαν με 2-1 της Βόλφσπουργκ U23 με τέρματα που πέτυχαν οι Γκοφούρ και Μόντες.

Η ομάδα του Ολίβα είχε σε γενικές γραμμές καλή απόδοση αν αναλογιστούμε το γεγονός ότι μόλις 4 μέρες βρίσκονται στην Οπαλενίτσα για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας και τα πόδια είναι ήδη βαριά από τις διπλές προπονήσεις.

Σκόραρε όμως από ενα γκολ σε κάθε ημίχρονο είχε κατοχή, δεν επέτρεψε του αντίπαλου να κάνει παιχνίδι ενώ ο Ισπανός τεχνικός έδωσε χρόνο σε μόλις 18 παίκτες κάνοντας 7 αλλαγές στο 2ο ημίχρονο.

Την Δευτέρα στις 19:00 το επόμενο φιλικό των πρασίνων με αντίπαλο την Χάποελ Τελ Αβίβ.