aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΈντονη παρουσία της Ομόνοιας στις βραβεύσεις της Ομοσπονδίας

Έντονη παρουσία της Ομόνοιας στις βραβεύσεις της Ομοσπονδίας

Έντονη ήταν η παρουσία της Ομόνοιας στην τελετή βράβευσης των αθλητών που διακρίθηκαν την αγωνιστική περίοδο 2017, την οποία διοργάνωσε η Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδηλασίας.

Η Ομόνοια βραβεύθηκε στις πιο κάτω κατηγορίες:

– Πρωταθλήτρια ομάδα στην ποδηλασία δρόμου ατομική χρονομέτρηση Αντρών &
στην ποδηλασία δρόμου αντοχής Μάστερ

– Κυπελλούχος ομάδα στην ποδηλασία δρόμου & Ορεινής ποδηλασίας Μάστερ

– 2η θέση στα Πρωταθλήματα ποδηλασίας δρόμου αντοχής Αντρών &
Γυναικών, ποδηλασία δρόμου ατομική χρονομέτρηση Master

– 3η θέση στα Πρωταθλήματα: ποδηλασίας δρόμου ατομικής χρονομέτρηση Γυναικών, ορεινής ποδηλασίας Αντρών, Γυναικών και Μάστερ

– 2η θέση στο Κύπελλο ποδηλασίας δρόμου Αντρών & Γυναικών ,Ορεινή
ποδηλασία Γυναικών

Οι βραβεύσεις των αθλητών της Ομόνοιας.

Ποδηλασία Δρόμου αντοχής:

Πρωταθλήτρια: Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
Πρωταθλητής: Αντρέας Κωνσταντίνου στην κατηγορία Πανπαίδων.
Πρωταθλητής: Μαρίνος Μεσαρίτης στην κατηγορία Μαστερ2.
2η θέση: Κωνσταντίνος Παυλίδης στην κατηγορία των Παίδων.
2η θέση: Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
2η θέση: Στράτος Ευστρατίου στην κατηγορία Μαστερ1.
2η θέση: Μιχάλης Θεοχάρους στην κατηγορία Μαστερ2.
3η θέση: Sukrun Gunsoy στην κατηγορία Μαστερ2.

Ποδηλασία Δρόμου Ατομικής χρονομέτρησης:

Πρωταθλητής: Χριστόδουλος Νικηφόρου στην κατηγορία Παίδων.
Πρωταθλήτρια: Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
Πρωταθλητής: Αντρέας Κωνσταντίνου στην κατηγορία Πανπαίδων.
2η θέση: Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
2η θέση: Αλέξης Κέστας στην κατηγορία Μαστερ2.
3η θέση: Ειρηναίος Δημητριάδης στην κατηγορία Παίδων.
3η θέση: Μιχάλης Θεοχάρους στην κατηγορία Μαστερ2.

Κύπελλο ποδηλασίας δρόμου:

Κυπελλούχος: Κωνσταντίνος Παυλίδης στην κατηγορία Παίδων.
Κυπελλούχος: Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
Κυπελλούχος: Αντρέας Κωνσταντίνου στην κατηγορία Πανπαίδων.
Κυπελλούχος: Μιχάλης Θεοχάρους στην κατηγορία Μάστερ2.
2η θέση: Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
2η θέση: Μαρίνος Μεσαρίτης στην κατηγορία Μάστερ2.
3η θέση: Στράτος Ευστρατίου στην κατηγορία Μάστερ1.

Πρωτάθλημα ορεινής ποδηλασίας:

2η θέση: Αντρέας Εξαδάκτυλος στην κατηγορία Μαστερ1.
2η θέση: Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων
3η θέση: Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
3η θέση: Κωνσταντίνος Παυλίδης στην κατηγορία των Παίδων.

Κύπελλο ορεινής ποδηλασίας:

Κυπελλούχος: Αντρέας Εξαδάκτυλος στην κατηγορία Μαστερ1.
Κυπελλούχος: Μαρίνος Μεσαρίτης στην κατηγορία Μαστερ2.
Κυπελλούχος: Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
3η θέση: Κωνσταντίνος Παυλίδης στην κατηγορία Παίδων.
3η θέση: Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.

Το μήνυμα από το γραφείο Τύπου των πρασίνων: «Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές της Ομόνοιας, για τις επιτυχίες, αλλά και την παρουσία τους, στις διοργανώσεις του 2017. Το Τμήμα Ποδηλασίας έχει ήδη στρέψει την προσοχή του στη νέα αγωνιστική σεζόν 2018, με στόχο ακόμη περισσότερες διακρίσεις και επιτυχίες. ένα πιο επιτυχημένο 2018».

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ