Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΧτύπησαν τα «κανόνια» της Ομόνοιας (videos)

Χτύπησαν τα «κανόνια» της Ομόνοιας (videos)

Η Ομόνοια πήρε νωρίς προβάδισμα στο παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα. Η ομάδα του Πέτεφ μόλις στο 3ο λεπτό σκόραρε με τον συνήθης ύποπτο, Ματ Ντάρμπισαϊρ, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε στον Βεσελόφσκι φτάνοντας τα 13 γκολ στο πρωτάθλημα.

Οι πράσινοι στο 17ο λεπτό διπλασίασαν τα γκολ τους όταν ο Χριστοφή έκανε την κούρσα, μπήκε στην περιοχή, έκανε την σέντρα και ο Ντάρμπισαϊρ με πλασέ έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι στο 22ο λεπτό μπήκαν ξανά στο παιχνίδι, καθώς ο Κορέια εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απέκρουση του Μιχαΐλοφ και από κοντά έκανε το 2-1.

Στο 45′ ο Χριστοφή έκανε νέα κούρσα μπήκε στην περιοχή, έδωσε στον Λόπες και ο Πορτογάλος με σουτ έκανε το 3-1.

Ο Ντάρμπισαϊρ με προβολή στο 59′ πέτυχε το 4-1 για την ομάδα του, το οποίο ήταν το τρίτο του στο παιχνίδι.

Στο 90′ ο Κιπιάνι έπιασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έγινε το 5-1 για τους πράσινους.