Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑBINTEO: Το γκολ που έφερε τη φιλική ήττα για την Ομόνοια από την Ζάμαλεκ

BINTEO: Το γκολ που έφερε τη φιλική ήττα για την Ομόνοια από την Ζάμαλεκ

Το πρώτο φιλικό παιχνίδι της Ομόνοιας επί κυπριακού εδάφους δεν ήταν επιτυχημένο βάσει αποτελέσματος. Η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ δέχθηκε την ήττα από την Ζάμαλεκ Αιγύπτου (0-1), σε ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε χθες στο Κοινοτικό Στάδιο Κυπερούντας, κεκλεισμένων των θυρών.

Οι «πράσινοι» δέχθηκαν το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 81ο λεπτό από τον Άιμαν Χάφνι, ο οποίος απέφυγε τρεις αντιπάλους και με πλασέ νίκησε τον νεαρό τερματοφύλακα Σάββα Νικολάου. Στο φιλικό ο προπονητής του «τριφυλλιού» είχε την ευκαιρία να δει για πρώτη φορά τους παίκτες του αγωνιζόμενους σε παιχνίδι και να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα. Μάλιστα χρησιμοποίησε συνολικά 20 ποδοσφαιριστές, με όλους τους νεοαποκτηθέντες να παίρνουν χρόνο συμμετοχής, κάποιοι 45λεπτο και άλλοι 90λεπτο.

Στο βίντεο που ακολουθεί μπορείτε να δείτε το γκολ της Ζάμαλεκ σε βάρος της Ομόνοιας.