Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΑγκάλιασε τον τίτλο ο Ερυθρός Αστέρας του Μιλόγεβιτς! (video)

Αγκάλιασε τον τίτλο ο Ερυθρός Αστέρας του Μιλόγεβιτς! (video)

Πρωτάθλημα με… λάμψη από τη νίκη στο 160ο ντέρμπι με την Παρτιζάν για τον Ερυθρό Αστέρα. Οι ερυθρόλευκοι του πρώην προπονητή της Ομόνοιας Βλάνταν Μιλόγεβιτς μετρούσαν δυο ισοπαλίες στα ραντεβού με τους ασπρόμαυρους στην κανονική διάρκεια της σεζόν, ωστόσο στο ματς των πλέι οφ επικράτησαν 2-1 και αγκάλιασαν την κούπα, μιας και είναι στο +6 από τη Ραντνίτσκι.

Αντίθετα, η Παρτιζάν μπήκε σε περιπέτειες αναφορικά με το ευρωπαϊκό εισιτήριο. Ο Μπεν στο 60′ με πέναλτι άνοιξε το σκορ, ο Βουκάνοβιτς στο 80ο λεπτό πέτυχε το 2-0, ενώ ο Γκόμες στις καθυστερήσεις μείωσε σε 2-1.