Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΟμόνοια: Οι μεταπτώσεις και η καταπολέμηση

Ομόνοια: Οι μεταπτώσεις και η καταπολέμηση

ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ

Οι μεταπτώσεις στην απόδοση της Ομόνοιας κατά τη διάρκεια ενός αγώνα είναι ένα στοιχείο που ο προπονητής Χένινγκ Μπεργκ αναγνωρίζει και ψάχνει να βρει τους τρόπους για να το καταπολεμήσει.

Ο Νορβηγός τεχνικός είδε την ομάδα του σχεδόν σε όλα τα φετινά της παιχνίδια να έχει καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη να πέφτουν οι… παλμοί της, εξ ου και το γεγονός ότι τα περισσότερα γκολ που δέχθηκε ήταν στο δεύτερο 45λεπτο.

Πιο συγκεκριμένα, από τα έξι γκολ παθητικό για το «τριφύλλι» τα τέσσερα ήταν στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ τα άλλα δύο σημειώθηκαν 1-2 λεπτά πριν την ανάπαυλα. Εντός έδρας η ομάδα στο πρώτο 45λεπτο έχει καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, ενώ μόλις ένα γκολ έχει δεχθεί μέσα στο ΓΣΠ. Αντίθετα, εκτός έδρας είναι που έχουν δεχθεί τα υπόλοιπα πέντε τέρματα οι πράσινοι, εκ των οποίων τα τρία είναι στο δεύτερο ημίχρονο.