Ομόνοια: Αναγεννημένος Ντάρμπισαϊαρ, δίκαιος Μπεργκ

Ο Νορβηγός τεχνικός φαίνεται πως διαχειρίστηκε με συγκεκριμένο τρόπο την περίπτωση του κατά τη διάρκεια του Καλοκαιριού ώστε να του... ξυπνήσει τον παλιό χαμένο του εαυτό...

THΣ ΑΓΑΘΗΣ ΚΛΩΝΑΡΗ

Δεν θέλει και πολύ ποδοσφαιρικό… μάτι για να αντιληφθεί κανείς πως ο Ντάρμπισαϊαρ είναι εντελώς αλλαγμένος στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Η μπάλα… πήρε και τον Άγγλο επιθετικό τη περσινή σεζόν καθώς ήταν μακριά από το καλό του πρόσωπο.

Οι πρώτες τρεις αγωνιστικές στο νέο πρωτάθλημα έχουν αποδείξει πως ο 34χρονος στράικερ έχει… αναγεννηθεί με τον Χένιγκ Μπεργκ στον πάγκο καθώς έχει ήδη σκοράρει δύο γκολ, στο ντέρμπι με την ΑΕΚ έδωσε την ασίστ στον Γκόμεθ για το 2-1, ενώ είχε και συμμετοχή στο πρώτο γκολ όταν συνδυάστηκε εξαιρετικά με τον Τιάγκο. Ήταν μέσα στις φάσεις, προσπάθησε για το γκολ, ωστόσο και πάλι αποτελούσε πηγή κινδύνου για την αντίπαλη άμυνα.

Ο Νορβηγός τεχνικός φαίνεται πως διαχειρίστηκε με συγκεκριμένο τρόπο την περίπτωση του κατά τη διάρκεια του Καλοκαιριού ώστε να του… ξυπνήσει τον παλιό χαμένο του εαυτό. Εξάλλου ο Μπεργκ τονίζει με κάθε ευκαιρία πως υπολογίζει σε όλους τους ποδοσφαιριστές και γι’ αυτό θέλει να δίνει ευκαιρίες ώστε να τους διατηρεί σε εγρήγορση.

Ο Μίκου ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο ντέρμπι με τους κιτρινοπράσινους ήταν επίσης κινητικός, ενώ προσπάθησε να σκοράρει στα τελευταία λεπτά του αγώνα, όμως ανατράπηκε εντός περιοχής (δεν δόθηκε παράβαση) και απώλεσε σημαντική ευκαιρία για το 3-1.