ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΗ πιο εύκολη νίκη του «τριφυλλιού»

Η πιο εύκολη νίκη του «τριφυλλιού»

Την πλέον εύκολή της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Ομόνοια που χωρίς δυσκολίες κέρδισε την ουραγό Ένωση με 3-0 σετ. Οι πράσινοι ετοιμάζονται πλέον για τις ευρωπαϊκές εξετάσεις στη Σερβία. Η Ένωση δεν μπόρεσε να ακολουθήσει την αντίπαλη ομάδα και έχασε φυσιολογικά.

Η Ομόνοια μπήκε σοβαρά στον αγώνα και δεν άφησε περιθώρια στο πρώτο σετ στην Ένωση ότι μπορούσε να διεκδικήσει κάτι. Οι «τριφυλλοφόροι» εξασφάλισαν γρήγορα διαφορά και κέρδισαν με 25-13 κάνοντας το 1-0. Οι πράσινοι μπήκαν το ίδιο έτοιμοι και στο δεύτερο σετ κερδίζοντας με άνεση 25-11 και πήραν προβάδισμα με 2-0 σετ.

Η Ένωση δεν μπόρεσε ούτε και στο δεύτερο σετ να προβληματίσει την ομάδα του Σάββα. Στο τρίτο σετ η Ένωση έδειξε κάποια καλύτερα στοιχεία, αλλά η Ομόνοια έπαιξε σύμφωνα με τις δυνατότητές της και κέρδισε με άνεση 25-16 και τον αγώνα με 3-0 σετ.