Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΣπουδαία νίκη της Άχνας επί του Ολυμπιακού!

Σπουδαία νίκη της Άχνας επί του Ολυμπιακού!

Με νικητή τον Εθνικό Άχνας άνοιξε σήμερα η αυλαία της 22ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας. Στο ντέρμπι που έγινε στο Δασάκι νίκησε με 2-1 τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό που γνώρισε την ήττα μετά από 20 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8′ με τον Πινσέλι και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ηλία πέτυχε το 2-0. Λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός μείωσε σε 2-1 με τον Ροτζέριο.

Ο Ολυμπιακός προηγείται στη βαθμολογία με 51 βαθμούς και ακολουθεί ο Εθνικός με 46 και αγώνα λιγότερο.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της 22ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν το Σάββατο στις 15:00 ως ακολούθως: