Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΟλυμπιακός: Δεν τα παράτησε ούτε δευτερόλεπτο

Ολυμπιακός: Δεν τα παράτησε ούτε δευτερόλεπτο

Ο ψυχωμένος Ολυμπιακός, ούτε για ένα δευτερόλεπτο δεν παράτησε το ψεσινό ματς με την Πάφος FC (1-1) και στο τελευταίο λεπτό του 90λεπτου, δικαιώθηκε για την επιμονή του.

Ο 19χρονος Φίλιππος Ευτυχίδης, έξι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα, με σουτ από το ύψος της περιοχής (η μπάλα κόντρα στον Σαμπίνια), πήρε την μπουκιά μέσα από το στόμα των γηπεδούχων, ανεβάζοντας τους Τακτακαλίτες στο τέταρτο σκαλοπάτι της βαθμολογίας.

Στους μαυροπράσινους, τώρα, το συναίσθημα που επικρατεί είναι γενικώς ικανοποίηση και μια ευχή, ότι αυτό το φιλί ζωής που πήραν χθες από τον νεαρό μεσοεπιθετικό, θα τονώσει ακόμα περισσότερο την ομάδα ψυχολογικά και στη συνέχεια θα αποδώσει ακόμα καλύτερο ποδόσφαιρο.