Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΝικολάου: Μια ανάσα από ένα τεράστιο λάθος

Νικολάου: Μια ανάσα από ένα τεράστιο λάθος

Εξαιρετικό σε ρυθμό και φάσεις το πρώτο ημίχρονο μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας και του Ολυμπιακού, με τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων να προσφέρουν όμορφο θέαμα. Ωστόσο, δεν έλειψαν τα… παρατράγουδα καθώς στο 43ο λεπτό ο Καρλάο έδωσε στον Φερέιρα ο οποίος ήταν σε αντικανονική θέση και ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του υποδεικνύοντας την παράβαση.

Ο διαιτητής, Γιώργος Νικολάου, πήρε την απόφαση πάνω του, άφησε την φάση να εξελιχθεί και οι γηπεδούχοι σκόραραν το δεύτερο τους γκολ (ο Χίντι έκανε την ασταθή απόκρουση σε σουτ του Φερέιρα, ο Ελουντού πήρε το «ριμπάουντ» και διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του). Μετά από τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενουμένων και την συνομιλία του διαιτητικού τιμ, το γκολ σωστά ακυρώθηκε και το σκορ παρέμεινε 1-0.