Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΚαι μια φορά… ο Ολυμπιακός

Και μια φορά… ο Ολυμπιακός

Η όγδοη προσπάθεια για να καρπωθεί τους τρεις βαθμούς στέφθηκε με επιτυχία. Ο Ολυμπιακός, παίζοντας με την πλάτη στον τοίχο, κατέβαλε την αντίσταση του Εθνικού και πήρε μία νίκη που θα τονώσει κυρίως ψυχολογικά άπαντες στην ομάδα. Παρόλο που οι μαυροπράσινοι ήταν μέτριοι στο πρώτο ημίχρονο, μετά το 2-0 λύθηκαν τα πόδια και πέτυχαν άλλα δύο τέρματα. Έφυγε το άγχος και το βάρος της πρώτης νίκης, αισιοδοξώντας σε καλύτερη συνέχεια.

Ο Ακόστα αντιμετωπίζει πρόβλημα στο γαστροκνήμιο και θα περάσει από εξετάσεις. Ο Σιντιμπέ θα επιστρέψει μετά τη διακοπή, ενώ ο Αζουλάο αντιμετωπίζει πρόβλημα στο γόνατο, μένοντας εκτός πλάνου τις επόμενες εβδομάδες. Στα θετικά του προχθεσινού ματς το 90λεπτο του πολύ καλού Ενόχ. Μέχρι τις 31 Δεκεμβρίου όλοι οι ποδοσφαιριστές είναι υπό αξιολόγηση. Θεωρείται δεδομένο πως θα προκύψουν προσθήκες τον Ιανουάριο.