Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΓΙΑ ΝΑΠΑΧαμός με 24 τέρματα (15 στο β' μέρος), ανατροπές, πέναλτι, και τρία χατ τρικ!

Χαμός με 24 τέρματα (15 στο β’ μέρος), ανατροπές, πέναλτι, και τρία χατ τρικ!

ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ

Για άλλη μία αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας, «έβρεξε» τέρματα κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο αρκετών αγώνων.

Ανατροπές στις… ανατροπές, 24 τέρματα σε έξι ματς (32 συνολικά) εκ των οποίων τα 15 στο β’ ημίχρονο, χατ τρικ από τρεις παίκτες (Σολάρι, Χρίστου, Θεοδώρου), τέσσερις κόκκινες και ουκ ολίγα πέναλτι, είναι μερικά από τα στοιχεία που εμπλούτισαν το μενού στο… πέσιμο της αυλαίας της 24ης αγωνιστικής, η οποία άνοιξε χθες με τις αναμετρήσεις Αναγέννηση Δερύνειας – Ολυμπιακός (1-2) και Εθνικός Άχνας – ΘΟΪ Λακατάμιας (5-0).

Ο Άρης νίκησε στο Τσίρειο στάδιο τον ΑΣΙΛ με 3-2 και έφτασε στους 50 βαθμούς, στους 47 βρίσκεται ο Οθέλλος που νίκησε εκτός έδρας με 4-0 το Διγενή Ορόκλινης. Oμόνοια Αραδίππου, Ονήσιλος και ΑΕΖ, πέτυχαν νίκες σημαντικές στην προσπάθεια που κάνουν για να απομακρυνθούν από την επικίνδυνη ζώνη

Το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής!

Σάββατο 16 Μαρτίου (live τα σκορ κι οι σκόρερ)

Ομόνοια Αραδίππου – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 5-2 (50′, 54′, 56′ Θεοδώρου, 64′ Ούρος, 86′ Θεράποντος / 6′ Ταξιάρχης, 51′ Πάντος)
Ονήσιλλος Σωτήρας – Αγία Νάπα 1-0 (30′ Παπαθανασίου)
ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου – ΠΑΕΕΚ Κερύνειας 3-1 (39′ Σιαπάνης, 76′ πεν. Παναγιώτου, 90′ + 3 Καλλικάς / 59′ Ζε Νάντο)
ΑΕΖ Ζακακίου – Ακρίτας Χλώρακας 3-0 (27′, 61′, 68′ Xρίστου)
Άρης Λεμεσού – ΑΣΙΛ Λύσης 3-2 (15′ Παπαστεριανός, 67′, 71′ πεν. Τόρες / 43′ πεν., 51′ Κωμωδίκης)
Διγενής Ορόκλινης – Οθέλλος Αθηαίνου 0-4 (2′, 3′, 81′ Σολάρι, 15′ Κκουμουρής)

Παρασκευή 15 Μαρτίου

Αναγέννηση Δερύνειας – Ολυμπιακός 2-1 (33′ αυτ. Λεαονάρντο / 3′, 77′ Ράμος)
Εθνικός Άχνας – ΘΟΪ Λακατάμιας 5-0 (11′ Παπαγεωργίου, 36′ Χουντόμπιακ, 61′ Μαρκόσκι, 64′ Πινσέλι, 70′ Καπαρτής)