Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΟ Φελίπε παραβίασε την εστία του ΑΠΟΕΛ μετά από 515’ και έβαλε «φωτιά»

Ο Φελίπε παραβίασε την εστία του ΑΠΟΕΛ μετά από 515’ και έβαλε «φωτιά»

Με το «καλημέρα» στο δεύτερο ημίχρονο η Νέα Σαλαμίνα έδειξε σφυγμό στον αγώνα με τον ΑΠΟΕΛ στο «Αμμόχωστος». Στο 46’ οι ερυθρόλευκοι με συρτό σουτ του Φελίπε μείωσε στο σκορ σε 2-1 και μπήκε ξανά στη διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους. Ήταν μόλις το δεύτερο γκολ που δέχεται ο ΑΠΟΕΛ με τον Βλάνταν Μιλόγεβιτς στον πάγκο και πρώτο μετά από 515 λεπτά αγώνα. Τελευταία φορά που παραβιάστηκε η εστία των γαλαζοκιτρίνων ήταν στην 7η αγωνιστική, στην εκτός έδρας νίκη επί του Ακρίτα με 2-1. Ακολούθησαν πέντε διαδοχικές νίκες επί ΑΕΚ, Απόλλων, Ένωσης, Δόξας και Ομόνοιας χωρίς ο ΑΠΟΕΛ να δεχθεί γκολ.