Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣLive: Ολυμπιακός - Πάφος FC 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live: Ολυμπιακός – Πάφος FC 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολυμπιακός και Πάφος FC έμειναν στην ισοπαλία με 1-1, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η α’ φάση του πρωταθλήματος.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ!

Ολυμπιακός (Μάκης Σεργίδης): Mολ, Γκόρουπετς (30′ Μπάρντι), Μουκτάρης, Έσελινγκ, Ιωάννου, Νάνι, Καλίλι, Ψύχας (46′ Ενόχ), Πεχλιβάνης (67′ Χαραλάμπους), Σλόγκαρ (46′ Κορομά), Γιακουμάκης (78′ Ντόσης).

Πάφος FC (Χένινγκ Μπεργκ): Ίβουσιτς, Ικόκο, Κβίντα, Μπάιριτς, Ζουνίνιο, Ναμ (46′ Πελάζιο), Κανέ, Μπρούνο (46′ Χέσταντ), Αμπντουραχίμι (85′ Παπαστυλιανού), Τάνκοβιτς, Μπετανκόρ (46′ Βαλακάρι).

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

2′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, πρώτη στο ματς. Μετά από γύρισμα που έγινε από αριστερά, ο Σλόγκαρ βρέθηκε σε θέση βολής. Το σουτ όμως που επιχείρησε ήταν αρκετά άστοχο.

11′ Σουτ του Πεχλιβάνη από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Ίβουσιτς.

22′ Γυριστό σουτ του Μπετανκόρ, έξω.

22′ ΓΚΟΛ 0-1 Ανοίγει το σκορ η Πάφος FC, με τον Αμπντουραχίμι. Ο Μπετανκόρ έστρωσε στον Σκοπιανό επιθετικό, ο οποίος βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή και με συρτό σουτ νίκησε τον Μολ. Τέταρτο γκολ του Αμπντουραχίμι στο πρωτάθλημα.

24′ Ο Γιακουμάκης σούταρε, άουτ η μπάλα.

30′ Αναγκαστική αλλαγή ο Ολυμπιακός. Μπάρντι στη θέση του τραυματία Γκόρουπετς.

33′ Έμμεσο κέρδισε ο Ολυμπιακός, στο ύψος του πέναλτι περίπου. Ο Κανέ γύρισε την μπάλα προς τα πίσω, ο Ίβουσιτς μπλόκαρε. Ο διαιτητής Φωτίου υπέδειξε έμμεσο. «Φωνάζουν» οι Παφίτες, ότι η μπάλα πήγε από κόντρα στον Κροάτη τερματοφύλακα.

35′ Ο Ψύχας εκτέλεσε, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και έφυγε κόρνερ.

– Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

45’+2 ΓΚΟΛ 1-1 Ισοφαρίζει με τον Ψύχα ο Ολυμπιακός. Ο Κύπριος μεσοεπιθετικός πήρε την κάθετη πάσα και σούταρε, ο Ίβουσιτς του είπε «όχι», όμως στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

– Τρεις αλλαγές ο Μπεργκ, δύο ο Σεργίδης.

46′ Κίτρινη στον Κορομά, πρώτη στο ματς.

56′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Ικόκο μπήκε στην περιοχή, από πλάγια θέση σούταρε με τον Μολ να απομακρύνει με δυσκολία.

58′ Γύρισμα του Τάνκοβιτς από αριστερά, από γκέλες σε παίκτες του Ολυμπιακού πήρε πορεία προς τα δίχτυα. Ξανά ο Μολ έσωσε.

69′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Χέσταντ λίγο μέσα από την περιοχή σούταρε, ξανά ο Μολ σε κόρνερ.

70′ Κίτρινη στον Κανέ, για φάουλ στον Καλίλι.

73′ Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι η Πάφος FC, για χέρι στην περιοχή. Φωτίου (διαιτητής) και Σολωμού (VAR) συμφώνησαν πως δεν υπάρχει παράβαση.

81′ Κίτρινη στον Ντόση για φάουλ στον Κανέ. Κίτρινη και στον Σεργίδη για διαμαρτυρίες.

– Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90’+3 Αντεπίθεση του Ολυμπιακού, τρεις εναντίον ενός. Ο Χαραλάμπους καθυστέρησε, ο Κβίντα τον έκλεισε και έδιωξε σε κόρνερ.

90’+4 Κεφαλιά του Μπάρντι μετά την εκτέλεση του κόρνερ, λίγο διπλά από την εστία του Ίβουσιτς.