Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝLive: Καρμιώτισσα - Παραλίμνι 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live: Καρμιώτισσα – Παραλίμνι 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Καρμιώτισσα και Ένωση Νέων Παραλιμνίου εξήλθαν ισόπαλες (1-1) σε αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική, χάρις στα γκολ των Ελ Αλουχί (89′ πεν.) και Ντα Σίλβα (31′) αντίστοιχα.

H TAYTOTHTA TOY AΓΩΝΑ

Καρμιώτισσα (Αλεξάντερ Κερζακόφ): Κνομπλοχ, Τάντι, Μαλόνε, Αγγελή (46′ Μίκο), Σέλουστκα (72′ Καλτσάς), Νεοφύτου, Γκαστανιάγα, Λουκίλι, Ντούμπια (72′ Γκράφενμπερχ), Ελ Αλουχί, Ντούρις (63′ Γιουσούφ).

Παραλίμνι (Μαρίνος Σατσιάς): Κόστιτς, Λουσέρο (82′ Κατσιάρης), Ντρέκσα, Ντα Σίλβα, Γεβρέμοβιτς, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς, Μέιρα (74′ Έχμαν), Ντιαβαρά (82′ Φερνάντεθ), Βουτσένοβιτς, Ρουσιάς (63′ Ντζαβέ).

Σκόρερ: Ελ Αλουχί 89′ / Ντα Σίλβα 31′

Κίτρινες: Γκαστανιάγα / Γεβρέμοβιτς (6η)

AVAR: Εγγλέζου Νίκος.

Παρατηρητής Διαιτησίας: Αναστασίου Ιωάννης.

TO LIVE ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

– Με επιθετική διάθεση μπήκε στο ματς το Παραλίμνι.

11′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, για το Παραλίμνι. Ο Μέιρα βρέθηκε σε θέση βολής, τον έκλεισε σωστά ο Κνόμπλοχ και απομάκρυνε με τα πόδια σε κόρνερ.

25′ Νέα καλή ευκαιρία για το Παραλίμνι. Ο Ντα Σίλβα σε καλή θέση στη μικρή περιοχή, αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να τελειώσει σωστά τη φάση.

31′ ΓΚΟΛ 0-1 Ανοίγει το σκορ το Παραλίμνι με τον Ντα Σίλβα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γεβρέμοβιτς, ο Πορτογάλος αμυντικος με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

36′ Σουτ του Ρουσιά στην κίνηση από το ύψος, πάνω από τα δοκάρια.

43′ Καλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Ελ Αλουχί σούταρε λίγο μέσα από την περιοχή, έξω η μπάλα.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

66′ Από πολύ καλή θέση σούταρε ο Ντζαβέ, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ.

67′ Κίτρινη στον Γκαστανιάγα.

68′ Εκτέλεση φάουλ του Μέιρα από μακριά, δεν μπόρεσε κανείς να μπει στην πορεία της μπάλας. Ο Κνόμπλοχ με δυσκολία έβγαλε σε κόρνερ.

81′ Εκτός περιοχής σουτ του Νεοφύτου, σε κόρνερ ο Κόστιτς.

86′ Φωνάζει για πέναλτι η Καρμιώτισσα, για χέρι του Ντζαβέ στην περιοχή.

87′ Ο Θεουλή (VAR) καλεί τον Χατζηγεωργίου στο on field review.

88′ Πέναλτι για την Καρμιώτισσα.

89′ ΓΚΟΛ 1-1 Εκτελεί εύστοχα ο Ελ Αλουχί και ισοφαρίζει για την Καρμιώτισσα.