Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣLive: ΑΕΚ - Άρης 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live: ΑΕΚ – Άρης 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΚ και Άρης έμειναν στην ισοπαλία με 1-1 στην «Αρένα» σε αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της β’ φάσης του πρωταθλήματος, με τον Αλεξάντερ Κακόριν να σημειώνει και τα δύο γκολ του αγώνα.

Η TAYTOTHTA TOY AΓΩΝΑ

ΑΕΚ (Χοσέ Λουίς Όλτρα): Πίριτς, Ροσάλες (86′ Γιάκολις), Τόμοβιτς, Μιλίτσεβιτς, Γκαρσία, Πονς, Λέντες, Ναούμ (60′ Λόπες), Φαράζ (86′ Νίκολιτς), Γκιούρτσο (81′ Γκρόμοφ), Τρισκόφσκι (81′ Κάσας).

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Μποακί, Μπρόρσον, Γιαγκό, Πηλέας, Στρούσκι (58′ Μπράουν), Σόκε (80′ Γιαμπλόνσκ), Μαγιαμπέλα (58′ Μπένγκτσον), Μπαμπίκα (80′ Σπόλιαριτς), Κακόριν, Γκομίς (72′ Στεπίνσκι).

Σκόρερ: Κακόριν αυτ. 59′ / Κακόριν 40′

Κίτρινες: – / Σόκε, Μπράουν

Αποβολές: 78′ Γκαρσία (2η κίτρινη) / 90’+1 Πηλέας (2η κίτρινη)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

7′ Πολύ μακρινή εκτέλεση φάουλ του Γκιούρτσο, εύκολα ο Βανά. Πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς.

7′ Σέντρα του Πηλέα από αριστερά, στα χέρια του Πίριτς.

9′ Ο Στρούσκι βρέθηκε σε καλή θέση, τον έκλεισε ο Τόμοβιτς. Το σουτ του έφυγε έξω.

10′ Ο Γκομίς πήρε μπάλα εκτός περιοχής, μπήκε σε αυτή και σούταρε. Συρτό, αδύναμο και άστοχο το σουτ του.

– Χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία το ματς. Επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις ο Άρης.

24′ Καλή χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πονς βρήκε με κάθετη πάσα τον Γκιούρτσο, από πλάγια θέση αυτός πλάσαρε. Σε κόρνερ έβγαλε ο Βανά.

26′ Κίτρινη στον Σόκε, για φάουλ στον Λέντες. Πρώτη στο ματς.

30′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μαγιαμπέλα νίκησε τον Μιλίτσεβιτς στο σπριντ, έφυγε απέναντι από τον Πίριτς, το σουτ όμως ήταν άστοχο.

32′ Σουτ του Γκομίς από το ύψος της περιοχής, κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

40′ ΓΚΟΛ 0-1 Ανοίγει το σκορ ο Άρης, με τον Κακόριν. Μακρινή μπαλιά του Βανά, λάθος υπολογισμός του Γκαρσία. Ο Μπαμπίκα μπήκε στην περιοχή και γύρισε εκεί που ήταν ο Ρώσος. Αυτός με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Πίριτς. 13ο γκολ στο πρωτάθλημα για τον Κακόριν.

42′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από μακρινή εκτέλεση φάουλ, ο Τρισκόφσκι βρέθηκε σε θέση βολής. Τον νίκησε ο Βανά.

44′ Κίτρινη στον Γκαρσία, για φάουλ στον Μπαμπίκα.

– Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

344226653 613320554041556 8150206620277166764 N

– Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

55′ Τεράστια απόκρουση του Βανά. Ο Φαράζ κατέβασε και σούταρε λίγο μέσα από την περιοχή. Εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Βραζιλιάνος κίπερ.

58′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μπράουν και Μπένγκτσον αντί των Στρούσκι και Μαγιαμπέλα.

59′ Κίτρινη στον Μπράουν, για φάουλ στον Πονς. Με του που μπήκε στο ματς ο Άγγλος.

59′ ΓΚΟΛ 1-1 Με αυτογκόλ του Κακόριν, η ΑΕΚ ισοφαρίζει. Μετά από μακρινή εκτέλεση φάουλ του Γκιούρτσο, ο Ρώσος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

60′ Πρώτη αλλαγή και για την ΑΕΚ. Λόπες αντί Ναούμ.

69′ Δυνατό σουτ του Γκιούρτσο εντός περιοχής, με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε ο Βανά.

72′ Στεπίνσκι στη θέση του Γκομίς.

78′ Κόκκινη κάρτα στον Γκαρσία. Ο Ισπανός αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για φάουλ στον Κακόριν. Με δέκα η ΑΕΚ.

79′ Κίτρινη και στον Πηλέα.

80′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Γιαμπλόνσκι αντί Σόκε, Σπόλιαριτς αντί Μπαμπίκα.

81′ Διπλή αλλαγή και για την ΑΕΚ. Γκρόμοφ και Κάσας στις θέσεις των Γκιούρτσο και Τρισκόφσκι.

– Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90’+1 Με δέκα και ο Άρης. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πηλέα για φάουλ στον Γκρόμοφ.