aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΗ κλήρωση του Α' προκριματικού γύρου του Κόνφερενς Λιγκ

Η κλήρωση του Α’ προκριματικού γύρου του Κόνφερενς Λιγκ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Α’ προκριματικού γύρου του ΟΥΕΦΑ Κόνφερενς Λιγκ, στα γραφεία της ΟΥΕΦΑ στη Νιόν. Θυμίζουμε αύριο θα πραγματοποιηθεί και η κλήρωση του Β’ προκριματικού γύρου, στην οποία θα βρίσκονται ΑΕΛ και Απόλλωνας.

Τα παιχνίδια του πρώτου γύρου θα διεξαχθούν στις 8 και 15 Ιουλίου, ενώ του δεύτερου στις 22 και 29 Ιουλίου.

Τα ζευγάρια του πρώτου γύρου:
(με σκούρα γράμματα οι ομάδες που στον α’ γύρο είναι ισχυρές)

Νόα (Αρμενία) – Κουόπιο (Φινλανδία)
Χαφναφιορντούρ (Ισλανδία) – Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)
Σουτζέσκα (Μαυροβούνιο) – Γκάγκρα (Γεωργία)
Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) – Μονς Κάλπε (Γιβραλτάρ)
Σφιντούλ (Μολδαβία) – Παρτιζάνι (Αλβανία)
Λάτσι (Αλβανία) – Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)
Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) – Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)
Λιεπάχα (Λετονία) – Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία)
Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) – Σεντ Τζόζεφ (Γιβραλτάρ)
Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία) – Πάιντε (Εσθονία)
Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία) – Λάπι (Κόσοβο)
Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) – Πετροκούμπ Χιντσέτσι (Μολδαβία)
Χόνκα Έσπο (Φινλανδία) – Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε)
Βελέζ (Βοσνία) – Κόλερεϊν (Βόρεια Ιρλανδία)
Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) – Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)
Σιρόκι (Βοσνία) – Βλάζνια (Αλβανία)
Ζίλινα (Σλοβακία) – Nτίλα Γκόρι (Γεωργία)
Στιάρναν (Ισλανδία) – Μποχέμιαν (Ιρλανδία)
Μπάλα Τάουν (Ουαλία) – Λάρνε (Βόρεια Ιρλανδία)
Σαντ Τζούλια (Ανδόρα) – Γκζίρα (Μάλτα)
Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο) – Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)
Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία) – Ίντερ Τουρκού (Φινλανδία)
Ντέτσιτς (Μαυροβούνιο) – Ντρίτα (Κόσοβο)
Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) – Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Oι 21 ομάδες που βρίσκονται απευθείας στον β’ γύρο και είναι δεδομένα πιθανοί αντίπαλοι των ομάδων μας:

Σερβέτ (Ελβετία)
Άρης (Ελλάδα)
Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)
Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)
Άσντοτ (Ισραήλ)
Βαλερένγκα (Νορβηγία)
Χάμαρμπι (Σουηδία)
Χάκεν (Σουηδία)
Έλφσμποργκ (Σουηδία)
Λοκομοτίβ Πλόβντιφ (Βουλγαρία)
Άρντα Καρντζαλί (Βουλγαρία)
Σέπσι (Ρουμανία)
Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)
Σουμγκαγίτ (Αζερμπαϊτζάν)
Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)
Σαχτιόρ Καραγκαντί (Καζακστάν)
Ούιπεστ (Ουγγαρία)
Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)
Ρακόβ Τσεστοτσόβα (Πολωνία)
Πογκόν Στσέτσιν (Πολωνία)
Πανεβέζις (Λιθουανία)

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ