Έτσι επιβλήθηκε του ΑΠΟΕΛ και σήκωσε το πέμπτο της η Ομόνοια! (vid)

Μετά από ένα δραματικό τελικό ο οποίος κρίθηκε στα τελευταία του στάδια, η Ομόνοια νίκησε με 6-4 τον ΑΠΟΕΛ και κατέκτησε το κύπελλο φούτσαλ το βράδυ της Πέμπτης (11/4). Ο αγώνας έγινε στο «Κίτιον» στη Λάρνακα και οι δύο ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα σε ένα τελικό διαφήμιση του αθλήματος.

Νίκη με ανατροπή για την Ομόνοια αφού μέχρι και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος, ήταν πίσω στο σκορ με 1-3. Τρία τέρματα από τον Μαντέλι έφεραν το σκορ στο 5-3 για την Ομόνοια ενώ, στο 4-3 ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας Σκαμπύλης, απέκρουσε πέναλτι. Στο τελευταίο λεπτό ο ΑΠΟΕΛ μείωσε σε 4-5 για να σκοράρει και έκτο τέρμα η Ομόνοια στην τελευταία φάση του αγώνα και να πάρει τη νίκη με 6-4.

Μετά το τέλος του αγώνα, έγιναν οι απονομές από το μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΚΟΠ Γιώργο Φαντάρο.

Δείτε τα στιγμιότυπα του τελικού, ο οποίος μεταδόθηκε από τη Cytavision με την στήριξη της ΚΟΠ.