Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣΚαλή εμφάνιση χωρίς εξαργύρωση

Καλή εμφάνιση χωρίς εξαργύρωση

ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΜΟΥΛΑΖΙΜΗ

Ο Εθνικός Άχνας πραγματοποίησε καλή εμφάνιση κόντρα στην Ανόρθωση κέρδισε τις εντυπώσεις, αλλά δεν κέρδισε βαθμούς. Για πολλοστή φορά φέτος έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και έχασε άλλο ένα παιχνίδι στις λεπτομέρειες. Πολύ καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο από τον Γιώτη Εγκωμίτη, έκανε ευκαιρίες και θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα γκολ.

Η ομάδα της Άχνας ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τελευταίο λεπτό, έβαλε δύσκολα στην Ανόρθωση και θα μπορούσε με λίγη περισσότερη προσοχή να έπαιρνε και βαθμολογικό κέρδος. Ο Γιώτης Εγκωμίτης, παρά την ήττα, δήλωσε ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας του και στάθηκε στη φάση του 1-2, τονίζοντας ότι η ομάδα του δεν αντέδρασε σωστά. Επισήμανε, βέβαια, ότι οι παίκτες του κατέθεσαν ψυχή και τους προέτρεψε να κτίσουν πάνω στη νέα καλή εμφάνιση.