Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥΈσπασαν καρδιές στο «Θεμιστόκλειο»

Έσπασαν καρδιές στο «Θεμιστόκλειο»

Νέα απώλεια κατέγραψε η πρωτοπόρος Ομόνοια, στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Βόλεϊ Ανδρών. Οι «τριφυλλοφόροι» του Σάββα Σάββα τα βρήκαν μπαστούνια απέναντι στην Ανόρθωση του Γιάννη Γιαπάνη με αποτέλεσμα να διεξαχθεί ένα θρίλερ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες του τάι μπρέικ. Η Ομόνοια είxε δύο σετ πόιντ στο τέταρτο σετ για να πάρει την «καθαρή» νίκη, αλλά οι κυανόλευκοι δεν τα έβαλαν κάτω, πήραν το σετ (29-27) και οδήγησαν το ματς στη ρουλέτα. Εκεί οι πράσινοι είπαν τον τελευταίο λόγο, πήραν το σετ με 12-15, νίκησαν τον αγώνα με 3-2 σετ, αλλά απώλεσαν ένα βαθμό, αφού με ένα τέτοιο σκορ ο νικητής παίρνει δύο βαθμούς και ο ηττημένος ένα.

Τα σετ: 15-25, 25-19, 19-25, 29-27, 12-15

Η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε το πρώτο παιχνίδι του 2019 και αισιοδοξεί ότι θα προλάβει το τρένο της τετράδας. Για την 11η αγωνιστική νίκησε στο «Σπύρος Κυπριανού» τον Εθνικό Λατσιών με 3-0 σετ. Ο Εθνικός από την άλλη δέχθηκε την 10η του ήττα. Οι ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι σε όλο τον αγώνα κερδίζοντας τα σετ με 25-17, 25-12 και 25-18