ΕΝΠ: Το έχουν παράπονο…

Δικαιολογημένα φωνάζουν στο Παραλίμνι για τη διαιτησία του Χρυσοβαλάντη Θεουλή στον αγώνα με την ΑΕΛ (0-2). Το λανθασμένο πέναλτι που σφυρίχτηκε εις βάρος των «βυσσινί» στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου που έφερε και την αποβολή του Ουντόζι κι ενώ το σκορ ήταν 0-0, άλλαξε άρδην τα αγωνιστικά δεδομένα, με την ομάδα του Γιώργου Κοσμά να δέχεται άλλο ένα γκολ δέκα λεπτά αργότερα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί ν’ αντιδράσει.

Τη δυσκόλεψε αφάνταστα και το γεγονός ότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο για σχεδόν ένα ημίχρονο, όπου ήταν ακίνδυνη επιθετικά. Η διακοπή του πρωταθλήματος θα δώσει την ευκαιρία στους παίκτες της ΕΝΠ να «καθαρίσουν» το μυαλό τους, να αποβάλουν την αρνητική ενέργεια και να προετοιμαστούν για τον επίσης δύσκολο αγώνα που ακολουθεί με αντίπαλο την Ανόρθωση στο «Τάσος Μάρκου».