Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝΕΝΠ-Καρμιώτισσα: Από ένα ημίχρονο, από δύο γκολ και «Χ»ωρίς νικητή

ΕΝΠ-Καρμιώτισσα: Από ένα ημίχρονο, από δύο γκολ και «Χ»ωρίς νικητή

Σε ένα πιο ανταγωνιστικό φιλικό παιχνίδι, στο οποίο επιτεύχθηκαν τέσσερα γκολ, ΕΝΠ και Καρμιώτισσα αναδείχθηκαν ισόπαλες (2-2) στην Τάλα της Πάφου, με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα καλό 45λεπτο.

Το πρώτο άνηκε στην ομάδα των Πάνω Πολεμιδιών, η οποία στο τελευταίο 5λεπτο του ημιχρόνου κατάφερε να σκοράρει δύο γκολ, αρχικά με τον Χατζηβασίλη (40′) και ακολούθως με τον Καπαρτής (45′).

Στην επανάληψη ωστόσο, η ομάδα του Παραλιμνίου ανέβασε στροφές, τη βοήθησαν και οι αλλαγές, με αποτέλεσμα να φέρει τελικά το ματς στα ίσα με σκόρερ τους Ελευθερίου (52′) και Φλουρή (86′).