Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΈγινε του VAR με πέναλτι, οφσάιντ και προβάδισμα ΑΕΛ! (vid & pic)

Έγινε του VAR με πέναλτι, οφσάιντ και προβάδισμα ΑΕΛ! (vid & pic)

Σε δέκα λεπτά έγινε του VAR στο Τσίρειο και η ΑΕΛ προηγήθηκε 1-0 του Ολυμπιακού. Με το «καλημέρα» άναψαν τα αίματα. Στην πρώτη επίσκεψη των μαυροπρασίνων στην περιοχή των γαλαζοκιτρίνων, ο Αργυρού καταλόγισε πέναλτι για χέρι του Τεϊσέιρα μετά από σέντρα του Μανρίκε στο 2’.

Μετά από υπόδειξη του VAR, όμως, πήγε να το δει στο on field review και άλλαξε γνώμη, δείχνοντας το σημείο του κόρνερ. Για την εξέταση της φάσης χάθηκαν περίπου τρία λεπτά.

Δείτε το βίντεο της φάσης που δόθηκε πέναλτι:

Στο 9’ σκόραρε ο Ανδρέου για την ΑΕΛ και σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ. Πάλι όμως εξετάστηκε η φάση και αφού πέρασαν άλλα τέσσερα λεπτά, τελικά το τέρμα μέτρησε.