Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΔΟΞΑΆφησε θετικές εντυπώσεις…

Άφησε θετικές εντυπώσεις…

Απέναντι σε μια πολύ πιο έτοιμη ομάδα, όπως ο ΑΠΟΕΛ που σε μια βδομάδα δίνει ευρωπαϊκό ματς, η Δόξα άφησε θετικές εντυπώσεις στο φιλικό παιχνίδι της Τρίτης (1-2). Ο Μπραμπίγια πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Δόξας, έστω και σε ανεπίσημο ματς. Στο 90λεπτο η Δόξα είχε το προβάδισμα, ενώ δέχθηκε τα δύο γκολ στο τέλος του έξτρα 30λεπτου μένοντας φυσιολογικά από δυνάμεις, ενώ είχαν προηγηθεί πολλές αλλαγές.

Η Δόξα βρίσκεται μόλις στην τρίτη εβδομάδα της προετοιμασίας της και είναι απόλυτα φυσιολογικό ο βαθμός ετοιμότητάς της να μην είναι τέτοιος που να μπορεί να ανταποκριθεί σε μεγάλη διάρκεια. Πόσο μάλλον απέναντι σ’ ένα δυνατό αντίπαλο όπως ο ΑΠΟΕΛ. Σίγουρα όμως, έδειξε να βρίσκεται σε καλό δρόμο η ομάδα του Χατζηλούκα. Η Δόξα βρίσκεται αυτή την περίοδο στην Κυπερούντα και το χθεσινό πρόγραμμα περιλάμβανε προπόνηση στο μονοπάτι της Μαδαρής.