aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΔιαιτητές: Δύο Ιταλοί και ένας Πορτογάλος στο α' γκρουπ

Διαιτητές: Δύο Ιταλοί και ένας Πορτογάλος στο α’ γκρουπ

Η ΚΟΠ ανακοίνωσε τους διαιτητές των αγώνων της 9ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta που θα γίνουν στις 14, 15 και 16 Μαϊου.

Στα παιχνίδια του α’ γκρουπ ορίστηκαν ξένοι διαιτητές, δύο Ιταλοί και ένας Πορτογάλος. Από τη χώρα των μακαρονάδων προέρχονται αυτοί που θα διαιτητεύσουν το ΑΕΚ-Πάφος FC και το ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση. Ο Μάρκο Πιτσίνι θα είναι στο «ΑΕΚ Αρένα» και ο Χουάν Λούκα Σάκι στο ΓΣΠ. Ο τελευταίος είχε οριστεί και στο πρόσφατο Ανόρθωση-Απόλλων.

Τέλος, ο Πορτογάλος Γκουστάβο Κορέιρα θα είναι στο Άρης-Απόλλωνα, που μπορεί να κρίνει τον τίτλο για τους τυπικά φιλοξενούμενους.

Α’ όμιλος

Σάββατο, 14 Μαΐου

ΑΕΚ Λάρνακας – Πάφος FC
Στάδιο: ΑΕΚ ARENA
Διαιτητής: Piccinini Marco
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
VAR: Sacchi Juan Luca
AVAR: Σωτηρίου Μιχάλης
Παρατηρητής: Δημητρίου Ανδρέας

Κυριακή, 15 Μαΐου

19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – Ανόρθωση Αμμοχώστου
Στάδιο: Γ.Σ.Π
Διαιτητής: Sacchi Juan Luca
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
4ος Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
VAR: Piccinini Marco
AVAR: Πέτρου Πέτρος
Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος

19:00 Άρης Λεμεσού – Απόλλων Λεμεσού
Στάδιο: Τσίρειο
Διαιτητής: Fernandes Correia Gustavo
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
VAR: Da Silva Oliveira Esteves Bruno Alexandre
AVAR: Γεωργίου Χαράλαμπος
Παρατηρητής: Καπιτανής Κώστας

Β’ όμιλος

Σάββατο, 14 Μαΐου

18:00 ΠΑΕΕΚ Κερύνειας – Ομόνοια Λευκωσίας
Στάδιο: Μακάρειο
Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
VAR: Αντωνίου Μενέλαος
AVAR: Λαζάρου Ιωάννης
Παρατηρητής: Αναστασίου Ιωάννης

Δευτέρα, 16 Μαΐου

19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – Δόξα Κατωκοπιάς
Στάδιο: Τσίρειο
Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
VAR: Φωτίου Κωνσταντίνος
AVAR: Νικολάου Γιώργος
Παρατηρητής: Γερασίμου Παναγιώτης

19:00 Ολυμπιακός Λευκωσίας – Εθνικός Άχνας
Στάδιο: Γ.Σ.Π
Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Δημητριάδης Μάριος
Παρατηρητής: Σκαπούλλης Χαράλαμπος

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ