Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΡΗΣΗττήθηκε στο δεύτερο της τεστ

Ηττήθηκε στο δεύτερο της τεστ

Δεύτερο φιλικό τεστ για τον Άρη με τον Γιάννη Χριστόπουλο να βγάζει νέα συμπεράσματα για την ομάδα του. Οι πράσινοι ηττήθηκαν 2-1 από την Κλουζ στην Ρουμανία, ενώ είχαν και δύο άτυχες φάσεις σε ισάριθμα δοκάρια, και τα δύο με την Αλέξε. Το πρώτο 45λεπτο τελείωσε με προβάδισμα για τους γηπεδούχους (1-0) και στο 63ο λεπτό δέχθηκαν και το δεύτερο γκολ. Το μοναδικό γκολ του Άρη το πέτυχε ο Μαραγκουδάκης στο 80’. Η αποστολή της λεμεσιανής ομάδας επιστρέφει αύριο, και θα αρχίσει άμεσα την προετοιμασία της ενόψει του σαββατιάτικου αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ.

Η αρχική ενδεκάδα: Νουρεντινόφσκι, Μαμμίδη, Ντρομπάροφ, Μουλόπουλο, Ευσταθίου, Νγκολόκ, Παχίπη, Κυριάκου, Ιονίτα, Πάγκαλο, Μαλεκκίδη.

Πέρασαν ως αλλαγή: Μεντζέντοβιτς, Μαραγκουδάκη, Αλέξε, Νικολίτα, Αουρέλιο.