Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΡΗΣΆρης: Με τον Μπρόρσον και το VAR

Άρης: Με τον Μπρόρσον και το VAR

Τη σφραγίδα του Μπρόρσον και του VAR είχε το νικηφόρο πέρασμα του Άρη από την Περιστερώνα. Ο 26χρονος Σουηδός πέτυχε το χρυσό γκολ στη νίκη της ομάδας του με 2-1 επί της Δόξας. Ήταν το πρώτο του γκολ στα κυπριακά γήπεδα και σίγουρα σημαδιακό στην προσπάθεια της «Ελαφράς ταξιαρχίας» να παραμείνει στα ψηλά σκαλοπάτια.

Μέσω VAR, οι γηπεδούχοι (διαμαρτυρήθηκαν έντονα γι’ αυτό) έμειναν με δέκα παίκτες στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. Γεγονός που επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να κυριαρχήσουν και 20 λεπτά αργότερα να φτάσουν στο γκολ του Μπρόρσον που διατήρησε την ομάδα του δύο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Πάφος FC.